لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک یکی از جدیدترین دستگاه های تخليه چربي است که در روند کاهش چربی استفاده می شود و توسط FDA تایید شده است.

لیپوماتیک از نظر اکثرخانمها به عنوان یک روش کاهش وزن در نظر گرفته شده در حالی که این باور کاملا اشتباه است. لیپوماتیک ممکن است یک روش قوی برای بهبود شکل بدن باشد ولی بعد از انجام لیپوماتیک شما کاهش وزن کمی دارید و بیشتر کاهش سایز دارید.

اين روش تحت بیهوشی و بي حسي موضعی انجام می شود، و مي تواند مقدار زیادی از سلول های چربی را از طریق کانول های ارتعاشی خود تخليه کند.

در لیپوماتیک، کانول هایی که باعث شکستن سلولهای چربی مي شوند متفاوت از سایر کانولهایی هستند كه در تمام روشهای لیپوساکشن استفاده میشوند.

تزریق چربی در شیراز

در این روش، کانول ها دارای لرزش، نوسان و چرخش ثابت با موتور مخصوص پنوماتیک خود هستند. کانول های لیپوماتیک با حرکات ارتعاشی خود به آسانی باعث شکستن سلول های چربی می شوند و سپس چربی را بصورت زنده به آرامی از بدن تخلیه می کنند،بنابراین این مرکز امکان (تزریق چربی در شیراز )را به قسمت های مختلف بدن فراهم آورده است.در این روش جراح می تواند عمل را بدون استفاده از نیروی فیزیکی اضافی انجام دهد که در روش های قبلی لیپوساکشن اتفاق می افتاد و (عوارض لیپوماتیک)را به حداقل میرساند. این ویژگی باعث می شود تا عمل دقیق ترو با ظرافت بیشتر انجام شود و جراح به مناطقی که نیاز به تخلیه چربی دارند تمرکز یشتری داشته باشد.

مزایای لیپوماتیک:

لیپوماتیک بسیاری از عوارض جانبی لیپوساکشن را به دلیل مزایای آن برطرف می کند

برای مثال: انرژی استفاده شده در  لیپوساکشن ، نه تنها چربی را از بین می برد، بلکه می تواند به اعصاب، عضلات و رگ های خونی بدن نیز آسیب برساند ولی اصل امولسیون به کار رفته در لیپوماتیک اجازه می دهد تا بدون آسیب رساندن به دیگر بافت ها مانند عضلات، رگ های خونی و اعصاب، بافت چربی تخلیه شود. علاوه بر این، اگر کانول با بافتهای غیر چربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال اجازه توقف سریع را میدهد. از آنجا که سیستم ایمنی در لیپوماتیک اتفاق می افتد، کبودی کمتر، ادم کمتر و بهبودی سریع تر و کوتاه ترانجام گیرد

درمان سلولیت

لیپوماتیک باعث درمان سلولیت و سفت شدن پوست نیز می باشد. ارتعاشاتی که با ورود کانولای مخصوص لیپوماتیزه به زیر پوست انجام میشود ، با فرکانسی که ایجاد می کند باعث  اختلال در فیبرهای بافت همبند می شود که ضخامت و کیفیت پوست را افزایش می دهد و پوست مرتبط با سلولیت را به حداقل می رساند

درمان سلولیت

مطالب بیشتر:

سایر فواید لیپوماتیک:
 1. عمل بدون نیاز به برش جراحی
 2. امکان تزریق دوباره چربی به نواحی مختلف بدن (سینه، باسن، صورت و…)
 3. نتایج طبیعی
 4. بدون نوسان یا ضربه
 5. دوره بهبودی کوتاهتر
 6. انجام عمل تحت بیحسی موضعی
 7. ساده و ایمن
 8. مدت زمان عمل کوتاه
سوالات متداول در مورد لیپوماتیک
۱-چه عواملی باعث افزایش خطر در عمل لیپوماتیک می شود؟

خطرناکترین عاملي  که در مورد لیپوماتيك وجود دارد حالتی است که در یک روز به میزان قابل توجهی حجم زیادی از چربی از بدن خارج میشود. و اگر این خطر یا ریسک نادیده گرفته شود و یا نسبت به آن بی اعتنا باشند در روز جراحی به خطرات متعدد غیر مرتبط با عمل جراحی دچار می شوند.

تلاش برای خروج مقدار زیادی از چربی در اثر عمل لیپوماتيك  در يك جلسه، امری خطر آفرین است. در صورتي كه تخليه ي چربي بيش از توانايي بدن براي بهبودي باشد ممكن است خونرساني به پوست كاهش يابد و بيمار با عوارض زيادي مانند نكروز بافت ، افزايش دوره نقاهت و … روبرو شود .حد مجاز تخليه ي چربي در يك جلسه ١٢ ليتر است كه كاهش وزن بسته به تراكم چربي تا ١٢ كيلو هم امكان دارد.

اگر بیمار تمایل داشته باشد حجم زیادی از چربی از بدن او خارج شود میتواند در دو یا چند جلسه ي جداگانه به فواصل زمانی ۳ تا ۴ هفته را به جای انجام آن در یک روز داشته باشد.

۲-خطرات جراحی لیپوماتيك چیست؟

در حال حاضر ، تجربه هایی که در این رابطه در سراسر جهان وجود دارد نشان داده است که لیپوماتيك  به طرز شگفت آوری ایمن می باشد. مسائل و مشکلات نادری که به طور بالقوه در هر جراحی اتفاق می افتد عبارتند از عفونت، خونریزی، زخم های پوستی و آسیب های عصبی است. روش لیپوماتيك با تكنيك  Tumescent (تزريق ليدوكائين و اپي نفرين )این خطرات را به حداقل می رساند. بر اساس بهترین یافته های ما هیچگونه گزارشی مبنی بر مرگ و میر در مورد استفاده از این تکنیک وجود ندارد.

همانند هر عمل جراحی دیگر لیپوماتيك با برخی از عوارض جراحی همراه می باشد که این عوامل می توانند کبودی، تورم و سوزش موقت است.

اگر چه روش سنتي لیپوساکشن باعث ایجاد ناهمواري هایی در پوست مي شد ولی این عوارض در اثر استفاده از میکرو کانولاي (یا همان لوله های باریک که وارد بدن میشوند) در ليپوماتيك به حداقل میرسد و میزان ناهمواري ها به طور قابل توجهی كاهش می يابد  ولی زمانی که از لوله های بزرگتر استفاده می شود شانس ابتلا به این ناهمواري هاي پوستی را بالا میبرد.

۳-آیا نوع بیهوشی بر ایمنی لیپوماتیک تاثیر می گذارد؟

نوع بیهوشی مورد استفاده در عمل جراحی لیپوماتيك  تاثیرگذار است. عملی که تحت بيهوشي با تکنیک Tumescent  باشد هیچ گونه مرگی رخ نمی دهد و تاکنون گزارش نشده است.

تقریبا تمام مرگ و میر ناشی از عمل مربوط به روش سنتي لیپوساکشن تحت بیهوشی عمومی با تزریق داروهای آرامبخش درون وریدها اتفاق افتاده است. اخیرا نشریه ای در مورد جراحی پلاستیک و بازسازی نشان داده که حدود ۹۵ مورد مرگ ناشی از انجام عمل لیپوساکشن بین سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ وجود داشته است که تمام آنها با بیهوشی عمومی انجام شده است.

۴-خطر عفونت در روش لیپوماتيك با تكنيك  Tumescentچيست؟

گر چه گزارش هايي از عفونت  ناشی از روش قديمي لیپوساکشن در بیماران بوده است ولی عفونت هایی که در اثر استفاده از ليپوماتيك با تکنیك Tumescent بوجود آمده بسیار نادر می باشند. داروی لیدوکائین یک بی حس کننده ی موضعی است که در این نوع از تکنیک استفاده می گردد. و باعث می شود باکتری ها را شناسایی و از بین ببرد. بر اساس بهترین یافته های ما، هیچ کدام از بیمارانی که لیپوماتيك  را تحت بی هوشي و تکنیک  Tumescent  انجام داده بودند دچار عفونت جدی نشده اند.

۵- در اثر لیپوماتيك چه مقدار خون از دست می رود؟

در تکنیک Tumescent در عمل لیپوماتيك، تقریبا هیچگونه خونریزی قابل توجهی رخ نداده است. این نتیجه ی شگفت انگيز توسط اپینفرین (موجود در تكنيك Tumescent) ايجاد مي شود و باعث تنگي عروق ريز موجود در زير پوست شده و به طور تقریبی ۱ درصد خون با استفاده از این تکنیک از دست می رود.

چه عواملی باعث افزایش عوارض لیپوماتیک می شود؟
 1. زمانی که بیمار بیش از اندازه اضافه وزن داشته باشد( BMI بالاي ٣٥ يا اضلفه وزن بالاي ٣٠ كيلو)
 2. زمانی که بیمار در یک روز خروج چربی زیادی داشته باشد.(بيشتر از ١٢ ليتر)
 3. زمانی که بیمار جراحی های غیر مرتبط دیگری مانند جراحی سینه، لیفت صورت و هیسترکتومی ( بیرون آوردن رحم ) و غیره را در همان زمان داشته باشد.

تماس با ما